O knížkách

V této kategorii se zaměřujeme víceméně na české autory dětských knih. Najdete u nás především známého autora dětských pohádek Jiřího Kahouna, který se vepsal do paměti dětí především sérií pohádek o Včelích medvídcích.

Pár slov o autorech námi prodávaných dětských pohádkových knížek.

Jiří Kahoun      Jiri-Kahoun-foto

Jiří Kahoun se narodil 12. března 1942 v Praze (+12.5.2017),  je český spisovatel, autor mnoha knížek pro děti. Mimo jiné autor Příběhů včelích medvídků.

Podle jeho námětů a scénářů byly natočeny televizní večerníčkové seriály: první řada Příhod včelích medvídků. K prvním sedmi dílům napsal s Jaroslavem Vidlařem scénář.  Sedm dílů Toronto Tom, kocour z Ameriky. Příhody včelích medvídků vyšly i na zvukových nosičích. V Krátkém filmu Praha natočila Šarlota Zahrádková-Filcíková podle pohádek z knihy Pískací kornoutek animované filmy, např. Had je mašinka, Hroší maminka je tatínek.

Dětské knihy autora:

Autíčko Tydýt,  Bráška je taky ježek, Dárek k vánocům, Jak se mají včelí medvídci?, Kdo přečte ježečkovi pohádku?, Kocourek a kouzelná dírka, Legrační dům, Můj děda hastrman, Můj život s Ferdou, O autech – Pohádky na čtyřech kolech, O létajících strojích – Pohádky z povětří, O mašinkách – Pohádky na kolejích, Pískací kornoutek, Pro zvědavá ouška, Příběhy včelích medvídků, Semínková, Slavná čertí kapela, Školník Kulda je jednička, Šlapací pejsek, Štěstíčko a kocouří dědeček, Toronto Tom, Ustrašená strašidla, Včelí medvídci a gramofon, Včelí medvídci od jara do zimy, Ze zahrádky do zahrádky, Bráška je taky ježek, Zvědavé káčátko, Zvířátka z Malinové paseky, U všech čertů, Chumelení, Knížkový pejsek, Kamarádi v kožíšku, Pidibabka z Brd, Co se zdá medvědům, V Dlouhonosech zlobí čerti, POPO a další.